وبسایت استخدامی تخصصی مهندسان و حسابداران

تعریف مصاحبه و شیوه برخورد با آن

مصاحبه شغلی

 

تعریف مصاحبه
ارتباطی است ، هدف‌دار، رودررو و نیازمند به تصمیم‌گیری که طرفين در آن حضور پیدا میکنند و هر دو براي دستيابي به اهدافي متفاوت اما همسو در يك معيار سازماني تعريف شده به گفت‌و گو مي‌پردازند.
آزمون‌ها قواعد خاصي ندارند و در هر شركت به طور جداگانه و به سبك‌هاي مختلف اجرا مي‌شوند. از اين منظر دقايق مصاحبه هم مي‌تواند لحظاتي فوق‌العاده استرس‌آور و بسيار طاقت‌فرســا تلقي شــــــود و هم مطلوب و موفقيت آميز باشد. تمام اين مراحل بستگي به نگرش و ديدگاه شما دارد، نکته قابل توجه اين است که

مطالعه بیشتر...

رمز موفقیت در مصاحبه شغلی

قبل از مصاحبه

رمز موفقیت در مصاحبه شغلیاز جمله مواردیکه در اغلب مصاحبه‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد، نحوه پوشش کارجویان و ورود به موقع در جلسه مصاحبه است. همچنین حضور به موقع نشان‌دهنده علاقه و وظیفه‌‌شناسی کارجویان است. اگر نیم ساعت پیش از زمان مصاحبه در محل مورد نظر آماده شوید، نه تنها از استرس‌ تان کاسته می‌شود،بلکه فرصت بیشتری برای مطالعه، آمادگی و حضوری همراه با آرامش خواهید داشت.
مروری اجمالی به پرسش‌های مصاحبه‌کننده و مطالعه مصاحبه‌های شغلی، فنون و راهکارهای حفظ اعتماد به نفس را بيشتر و بهتر در ذهنتان تداعي مي‌كند و با آرامش، فضاي مناسب‌تری برای مصاحبه پديد مي‌آيد. دوری جستن از فضای پرهیاهو و تنش‌ زای محل مصاحبه که اغلب به وسیله رقیبان احاطه شده، راهکاری برای تمرکز یافتن و بازبینی ذهنی به جهت حضوری موفق در میدان مصاحبه است.

مطالعه بیشتر...

بررسی شخصيت كارجويان در مصاحبه


مصاحبه

ثبت رزومه رایگان مهندسان و کاریابیمصاحبه ارتباطی،هدف‌دار، رودررو و نیازمند به تصمیم‌گیری است که کارجو و کارفرما براي دستيابي به اهدافي متفاوت اما همسو به گفت‌و گو مي‌نشينند.
آزمون‌های استخدامی قواعد خاصي ندارند و در هر شركت به طور جداگانه و به سبك‌هاي مختلف اجرا مي‌شوند. مصاحبه هم مي‌تواند لحظاتي استرس‌آور و بسيار طاقت‌فرســا تلقي شــــــود و هم مطلوب و موفقيت آميز باشد. تمام اين مراحل بستگي به نگرش و ديدگاه شما دارد، نکته قابل توجه اين است که خود شما چه تعريفي از مصاحبه داريد؟ به دليل اينکه هر آنچه که تصور کنيد و بينديشيد همان اتفاق خواهد افتاد. بنابراين اين امتحان را انجام دهيد و از نتيجه آن لذت ببريد. مصاحبه را يک رويداد ساده مانند بسياري از رويدادهاي ديگر زندگيتان فرض کنيد و آنرا فرصتي براي کسب يک تجربه نو بدانيد. از پذيرفته نشدن در مصاحبه نهراسيد و به فکر اجراي راهکارهاي جديد باشيد.

مطالعه بیشتر...

روش نگارش رزومه‌های مهندسان و رشته های فنی

روش نگارش رزومه‌های مهندسان و رشته های فنیرشته‌های تخــصـصی و حـــرفه‌هـاي كاربردي، به سبک‌هاي ویرایشـی خاصی در رزومه‌نویسی نیاز دارند. محتوای رزومه باید استاندارد و ویرایش شده باشد که کارفرما، مصاحبه‌کننده و مدیر را در کمتر از 1 دقیقه متقاعد کند. آنان به خلاقیت‌ها، سوابق کاری و میزان مهارت کارجویان تاکید می‌کنند. در واقع میدان رقابت در محبث حوزه فنی و مهندسی، کارکردهای پیشین و توانمندی در اجرای پروژه‌های عملی است.


اصول رزومه‌نویسی
هر کارجو يا فارغ‌التحصیل برحسب میزان تحصیلات، دانش و آگاهی، سبکی متمایز را برای

مطالعه بیشتر...

نکات مهم در مصاحبه شغلی که رعایت آن موفقیت را چند برابر میکند

کاریابی و درج آگهری رایگان کارفرما و کارحومقدار حقوق را با تجربیات گذشته خود مرتبط کنید
دستاوردهای خود را بشناسید ، هنگام صحبت در مورد میزان حقوق ، تجربیات گذشته خود را به عنوان راهکار وارد جریان بحث کنید.


از آنچه می‌توانید انجام دهید، فهرست تهیه نمائید
فهرستی از مهارت‌ها ، توانایی‌ها، استعدادها و دانش خود تهیه کنید.
آماده باشید تا بتوانید به کارفرما نشان دهید که چه قابلیت‌هایی را می‌توانید وارد شرکت او کنید.
برای تائید بیشتر لازم است برخی از مهارت‌ها و توانایی‌ها را در خود تقویت کنید.

مطالعه بیشتر...

جهت رزرو آگهی و پرسش هرگونه سوال روی لینک کلیک نمائید... اینجا را کلیک نمائید